BKBCE pay fees online

19th ANNUAL ATHLETIC MEET-2017

BK BIRLA CENTRE FOR EDUCATION, PUNE

Department of Physical Education

19th ANNUAL ATHLETIC MEET-2017

Date : 28th November to 1st December, 2017

VENUE : CRICKET GROUND

INFORMATION

Organised the Meet in two groups Boys & Girls and various categories like: IV/V, VI, VIII, and IX, X/XI/XII for the Boys and IV/V, VI, VII / VIII, IX/X for the Girls.

We organised the Events for the various Categories and Groups such as:

IV / V (Boys) VI (Boys) VII (Boys) VIII (Boys)
50 M 50 M 100 M 100 M
100 M 100 M 200 M 200 M
Collecting the Balls Long Jump 400 M 400 M
Balloon  Race 200  M Long Jump 800 M
Standing Broad Jump Skipping Race Hockey Dribbling Race-50M Shot Put – 5Kgs
4 x 25M Relay Lemon & Spoon Shot Put – 5Kgs 3 Men Hopping Race
  4 x 25M Relay High Jump High Jump
  Cycle Race 4 x 100 M Relay Long Jump
    Cycle Race 4 x 100 M Relay
S.NO.

ADMN. NO.

NAME

CLASS

HOUSE

POSITION

1

15142

PRTHVI SAHU

X / XI / XII

AGNI

I

2

16147

SALMAN

X / XI / XII

PRITHVI

II

3

16153

ANURAG SINGH

X / XI / XII

VYOM

III

IX(Boys)

X/XI/XII (Boys)

100 M

100 M

200 M

200 M

400 M

400 M

800 M

800 M

1500 M

1500 M

4 x 100 M Relay

4 x 100 M Relay

4 x 400 M Relay

4 x 400 M Relay

Long Jump

Long Jump

High Jump

High Jump

Triple Jump

Triple Jump

Shot Put – 6 Kgs

Shot Put – 6 Kgs

Discus Throw – 1.75 Kgs

Discus Throw – 1.75 Kgs

 

Javelin Throw – 800 Gms

IV /V/VI(Girls)

VII & VIII(Girls)

IX & X(Girls)

Open Category (Girls)

50 M

100 M

100 M

4 x 100 M Relay

100 M

200 M

200 M

Long Jump

400 M

400 M

Standing Broad Jump

Standing Broad Jump

Long Jump

Lemon & Spoon

Long Jump

High Jump

4 x 400 M Relay

Skipping Race

High Jump

Shot Put 6 Kgs

Collecting the Balls

Shot Put – 3Kgs

Discus Throw 1 Kg

Balloon  Race Skipping Race Skipping Race
  *CROSS COUNTRY (VII / VIII / IX — 5Kms)(X / XI / XII — 5Kms & 800 M) (Boys)
  IV to X Classes (Campus) (Girls)
1. GENT STAFF 100 M
2. GENT STAFF Cycle Race (400 M)
3. LADY STAFF 200M Walk
4. VETRAN (Gents) 200M Walk
5. PARENT (Gents) Basketball Dribbling Race (50 M)
6. PARENT (Gents) Basketball Over Head Throw
7. PARENT (Ladies) Lemon & Spoon (Timing)
8. PARENT (Ladies) Basketball Over Head Throw
9. NARAYANA PARTY 100 M
10. DANGA PARTY 100 M

Closing Ceremony started with Horse Riding Demonstration followed by the March Past (Junior & Senior Category).

This year we introduced Cycle Race for the Classes VI & VII.

The Chief Guest of the Closing Ceremony: BENNY BOODLE (Details Enclosed)

The final results are as follows:

RESULTS

STANDING BROAD JUMP

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 15169

TRISHTI LONDHE

VI VYOM I
2 D15046

NIRJALA SHARMA

VI VYOM II
3 D17056

NISHI M

IV AGNI III

STANDING BROAD JUMP

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 D13035

SAKSHI PAWAR

VIII SALIL I
2 15091

SAACHI GHADGE

VII SALIL II
3 D17061

DEEKSHA PANDEY

VIII PRITHVI III

STANDING BROAD JUMP

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 16002 ISHAAN VEESA V SALIL I
2 17012 SHRAVAN SASTE V PRITHVI II
3 16027 ISHAAN SOBTI V AGNI III

HIGH JUMP

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 16062 KRISH BHAGERIA VII PRITHVI I
2 17138 MAHIR VARMA VII PRITHVI II
3 16055 PAKSH JAIN VII SALIL III

HIGH JUMP

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 17094 EASHAAN PRAKASH VIII PRITHVI I
2 16034 NAMAN KOTHARI VIII VYOM II
3 17016 KRISH MONPARA VIII SALIL III

HIGH JUMP

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 14042 HEET JAGDISH PATEL IX AGNI I
2 17020 SHUBHANK IX VYOM II
3 17103 MANAV BHANDARI IX PRITHVI III
4 15076 LAKSHYA RAKESH JAIN IX VYOM III

HIGH JUMP

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 16123 SANSKAR BAJAJ XII AGNI I
2 12048 DEEP AGRAWAL XII SALIL II
3 14088 VRUSHAB L PATEL X AGNI III

1500M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 12117 SHASHAKT RAGHUVANSHI X AGNI I
2 14127 KAILASH CHOUDHARY XI PRITHVI II
3 16092 SAGAR WADIA XII VYOM III

1500M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 14021 TARAKSH AGARWAL IX SALIL I
2 17119 AKSHAT RANA IX SALIL II
3 15024 VYOM GALA IX AGNI III

400M (GIRLS)

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 11191 VATSLA SINGH X PRITHVI I
2 15097 DARSHANA SONI IX VYOM II
3 14151 DOLLY ALIMKAR X SALIL III

400M (GIRLS)

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 D13035 SAKSHI PAWAR VIII SALIL I
2 D14045 EESHITA KUMARI VIII SALIL II
3 15121 ANISHA SARDA VII PRITHVI III

800M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 14049 HARSHWARDHAN PATNI VIII SALIL I
2 D13038 SAURISH TIWARI VIII AGNI II
3 16028 VEDANT MAHAJAN VIII VYOM III

400M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 17034 PRANEEL SOHAM VII VYOM I
2 16062 KRISH BHAGERIA VII PRITHVI II
3 16025 ABHISHEK MENON VII SALIL III

200M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 16111 MEER SHEIKH VIII AGNI I
2 14049 HARSHWARDHAN PATNI VIII SALIL II
3 17016 KRISH MONPARA VIII SALIL III

200M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 17084 MAYANK PATEL VII SALIL I
2 17034 PRANEEL SOHAM VII VYOM II
3 16007 VIRAL PATEL VII SALIL III

200M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 15173 ROHAN SOLANKI VI VYOM I
2 15105 DIVYA TOTLA VI VYOM II
3 17037 ISHAAN KHANNA VI AGNI III

200M (GIRLS)

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 D14045 EESHITA KUMARI VIII SALIL I
2 15121 ANISHA SARDA VII PRITHVI II
3 D14040 RIYA PANDY VII VYOM III

SKIPPING RACE (GIRLS)

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 15169 TRISHTI LONDHE VI VYOM I
2 D17056 NISHI MAVADIA IV AGNI II
3 D15046 NIRJALA SHARMA VI VYOM III

SKIPPING RACE (GIRLS)

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 D17061 DEEKSHA PANDEY VIII PRITHVI I
2 15049 ANSHI VAASHI VIII PRITHVI II
3 15091 SAACHI GHADGE VII SALIL III

COLLECTING THE BALLS (GIRLS)

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 15169 TRISHTI LONDHE VI VYOM I
2 D17056 NISHI MAVADIA IV AGNI II
3 D15046 NIRJALA SHARMA VI VYOM III

800M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 14185 ADITYA HIREMATH IX VYOM I
2 16033 MOKSH JAIN IX AGNI II
3 17049 KAUSHAL JAWAR IX VYOM III

400M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 16028 VEDANT MAHAJAN VIII VYOM I
2 16068 ISHAAN AGARWAL VIII PRITHVI II
3 D13038 SAURISH TIWARI VIII AGNI III

50M (GIRLS)

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 D17056 NISHI MAVADIA IV AGNI I
2 D16054 NAVJYOTI SHARMA V AGNI II
3 D17060 SAMEEKSHA PANDEY IV SALIL III

100M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 D13035 SAKSHI PAWAR VIII SALIL I
2 D14040 RIYA PANDEY VII VYOM II
3 15049 ANSHI VASHI VIII PRITHVI III

SHOT PUT

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 17124 VILAS SHINDE VII SALIL I
2 16014 DHRUV SURKAR VII AGNI II
3 15180 SAMARTH PALIWAL VII VYOM III

SHOT PUT

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 17094 ISHAAN PRAKASH VIII PRITHVI I
2 13111 SWARAJ GARADE VIII VYOM II
3 16149 AKSHIT SINGH VIII AGNI III

SHOT PUT (GIRLS)

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 15049 ANSHI VASHI VIII PRITHVI I
2 15021 GAURI PATEL VIII SALIL II
3 D17061 DEEKSHA PANDEY VIII PRITHVI III

LONG JUMP (GIRLS)

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 15169 TRISHTI LONDHE VI VYOM I
2 D15046 NIRJALA SHARMA VI VYOM II
3 D17056 NISHI MAVADIA IV AGNI III

LONG JUMP (GIRLS)

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 D14045 EESHITA KUMARI VIII SALIL I
2 15091 SAACHI GHADGE VII SALIL II
3 15121 ANISHA SARDA VII PRITHVI III

LONG JUMP

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 D15049 DIVYANSH PAWAR VI SALIL I
2 15173 ROHAN SOLANKI VI VYOM II
3 16107 PRADYUMAN TIBREWAL VI SALIL III

LONG JUMP

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 16007 VIRAL PATEL VII SALIL I
2 16062 KRISH BHAGERIA VII PRITHVI II
3 17084 MAYANK PATEL VII SALIL III

LONG JUMP

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 16111 MEER SHEIKH VIII AGNI I
2 16034 NAMAN KOTHARI VIII VYOM II
3 17005 HARSH AGRAWAL VIII AGNI III

LONG JUMP

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 15054 PARTH PATIL IX SALIL I
2 17049 KAUSHAL JHAWAR IX VYOM II
3 14042 HEET PATEL IX AGNI III

LONG JUMP

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 15142 PRTHVI SAHU X / XI / XII AGNI I
2 16147 SALMAN X / XI / XII PRITHVI II
3 16153 ANURAG SINGH X / XI / XII VYOM III

SHOT PUT

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 16147 SALMAN X / XI / XII PRITHVI I
2 14092 SATYAM LODHA X / XI / XII SALIL II
3 13044 SHYAM ARAVADIA X / XI / XII VYOM III

SHOT PUT (GIRLS)

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 14151 DOLLY ALIMKAR IX / X SALIL I
2 14204 SUVIDHA SHAH IX / X VYOM II
3 14150 RIYA VATS IX / X PRITHVI III

LONG JUMP

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 11191 VATSLA SINGH IX / X PRITHVI I
2 14150 RIYA VATS IX / X PRITHVI II
3 15097 DARSHANA SONI IX / X VYOM III

800M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 14128 PARAS CHOUDHARY XI SALIL I
2 12117 SHASHAKT RAGHUVANSHI X AGNI II
3 14127 KAILASH CHOUDHARY XI PRITHVI III

50M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 17120 ARMAN VAKIL V AGNI I
2 16083 VARAD SARAF V PRITHVI II
3 16027 ISHAAN SOBTI V AGNI III

50M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 16035 ABHISHEK DUMBALE VI SALIL I
2 17121 PRAJOT DHANKUDE VI SALIL II
3 17071 PARSHWA GALA VI SALIL III

50M SKIPPING RACE

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 17209 RAJNISH RAJ VI AGNI I
2 15105 DIVYA TOTLA VI VYOM II
3 17067 RAJVEER MURKUTE VI PRITHVI III

200M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 11191 VATSLA SINGH IX / X PRITHVI I
2 15097 DARSHANA SONI IX / X VYOM II
3 14026 PAL BHADIYADRA IX / X PRITHVI III

CROSS COUNTRY

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 12117 SHASHAKT RAGHUVANSHI X AGNI I
2 15181 NIRAJ BHOIR X SALIL II
3 12175 DHANANJAY SINGH XII PRITHVI III

CROSS COUNTRY

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 16010 RAGHAV GUPTA IX VYOM I
2 14021 TARAKSH AGARWAL IX SALIL II
3   VYOM GALA   AGNI HOUSE III

CROSS COUNTRY

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 11191 VATSLA SINGH IX / X PRITHVI I
2 15097 DARSHANA SONI IX / X VYOM II
3 14204 SUVIDHA SHAH IX / X VYOM III

SHOT PUT

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 14049 ADITYA ROY IX SALIL I
2 17029 NIKHIL AGRAWAL IX PRITHVI II
3 15062 SWARAJ GODSE IX SALIL III

TRIPLE JUMP

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 17026 SAHIL MODI IX AGNI I
2 15060 MEHUL AGARWAL IX AGNI II
3 17119 AKSHAT RANA IX SALIL III

TRIPLE JUMP

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 12117 SHASHAKT RAGHUVANSHI X / XI / XII AGNI I
2 14154 YAGNIK PANSURIA X / XI / XII PRITHVI II
3 14135 GANESH CHALAK X / XI / XII SALIL III

4 X 400M (GIRLS)

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1   PRIYA BHADIYADRA   PRITHVI I
  RIYA VATS
  VATSLA SINGH
  ANSHI VASHI
2   DOLLY ALIMKAR   SALIL II
  EESHITA KUMARI
  SAKSHI PAWAR
  NEHA TOTLA
3   DARSHANA   VYOM III
  TRISHTI LONDHE
  NIRJALA SHARMA
  SUVIDHA SHAH

4 X 400M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1   ADITYA HIRAMAT IX VYOM I
  RAGHAV GUPTA
  LAKSHYA JAIN
  KAUSHAL JHANWAR
2   PARTH PATEL IX SALIL II
  SWARAJ GODSE
  SHANTANU KAMBLE
  ADITYA P
3   HEET PATEL IX AGNI III
  MAYANK NAKUM
  MOKSH JAIN
  AKSH G

4 X 400M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1   YAGNIK PANSURIA X / XI / XII PRITHVI I
  DHANANJAY SINGH
  SALMAN
  KAILASH CHOUDHARY
2   VIVEK BARCHA X / XI / XII SALIL II
  NIRAJ BHOIR
  PARAS CHOUDHARY
  SATYAM LODHA
3   VIKRANT VEDANT X / XI / XII AGNI III
  SHASHAKT RAGHUVANSHI
  SMIT HIRAPARA
  PRITHVI SAHU

DISCUS THROW

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 14133 MAYANK NAKUM IX AGNI I
2 14046 ADITYA ROY IX SALIL II
3 17029 NIKHIL AGARWAL IX   III

DISCUS THROW

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 16096 AKALPIT DAWKAR X / XI / XII SALIL I
2 15038 HRITIK MISHRA X / XI / XII VYOM II
3 12048 DEEP AGRAWAL X / XI / XII SALIL III

LEMON & SPOON

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 15169 TRISHTI LONDHE VI VYOM I
2 D17060 SAMEEKSHA PANDEY IV SALIL II
3 D16052 NAVJYOTHI SHARMA V AGNI III

100M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 17094 ISHAAN PRAKASH VIII PRITHVI I
2 16111 MEER SHEIKH VIII AGNI II
3 16034 NAMAN KOTHARI VIII VYOM III

100M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 15054 PARTH PATIL IX SALIL I
2 17154 ADITYA PANDEY IX SALIL II
3 17207 AKSH G IX AGNI III

100M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 12175 DHANANJAY SINGH X / XI / XII PRITHVI I
2 14154 YAGNIK PANSURIA X / XI / XII PRITHVI II
3 16147 SALMAN FAROOQUI X / XI / XII PRITHVI III

COLLECTING THE BALLS

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1   ISHAAN VEESA V SALIL I
2   ARMAN VAKIL     II
3   DEVANSH   VYOM III

FAT RACE

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1   SANKALP SULTANIA SENIOR   I
2   ABHISHEK SINGH   II
3   MADHAV MUNDRA   III

FAT RACE

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1   HARSHAL P JUNIOR   I
2   APURVA P   II
3   KARAN RAJ   III

FAT RACE

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1   DHAIRYA SUB-JUNIOR   I
2   YASH P   II
3   SHUBH   III
 

3 MEN HOPPING RACE

S.NO. HOUSE POSITION
1 SALIL I
2 VYOM II
3 AGNI III

200M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 12175 DHANANJAY SINGH X / XI / XII PRITHVI I
2 15181 NIRAJ BHOIR X / XI / XII SALIL II
3 14154 YAGNIK PANSURIA X / XI / XII PRITHVI III

CYCLE RACE 400M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 ROHAN SOLANKI VI VYOM I
2 DIVYA TOTLA VI VYOM II
3 SUJAL GUPTA VI AGNI III

CYCLE RACE 400M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 PRANEEL SOHAM VII VYOM I
2 VIRAL PATEL VII SALIL II
3 DHRUV VII AGNI III

4 X 25M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 SHRAVAN SASTE IV / V PRITHVI I
VARAD SARAF
PRITHVIRAJ APTE
TUSHAR PARDESI
2 SOMESH WANKADE IV / V AGNI II
AGNISHWAR KARMAKAR
ISHAAN SOBTI
ARMAAN VAKIL
3 DEVANSH P IV / V SALIL III
NEEL A
KAILASH A
ISHAAN VEESA

4 X 25M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 DIVYA TOTLA VI VYOM I
ROHAN SOLANKI
UTTIYO M
AYUSH LATE
2 DEVANSH PAWAR VI SALIL II
RAGHAV
ABHISHEK
PRAJOT
3 CHIRANJEEV PATHAK VI PRITHVI III
KULVEER SAKLA
TANISHQ NEWALE
RAJVEER MURKUTE

4 X 100M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 PARTH PATEL IX SALIL I
SWARAJ GODSE
SHANTANU KAMBLE
ADITYA P
2 ADITYA HIRAMAT IX VYOM II
RAGHAV GUPTA
LAKSHYA JAIN
KAUSHAL JHANWAR
3 HEET PATEL IX AGNI III
MAYANK NAKUM
MOKSH JAIN
AKSH G

4 X 100M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 DOLLY ALIMKAR GIRLS SALIL I
EESHITA KUMARI
SAKSHI PAWAR
NEHA TOTLA
2 PRIYA BHADIYADRA GIRLS PRITHVI II
RIYA VATS
VATSLA SINGH
ANEESHA SARDA
3 PAL BHADIYADRA GIRLS AGNI III
SHUBIKA PATHAK
NISHI MAVADIA
VAIDEHI MARATHE

4 X 100M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 YAGNIK PANSURIA X / XI / XII PRITHVI I
DHANANJAY SINGH
SALMAN
KAILASH CHOUDHARY
2 VIVEK BARCHA X / XI / XII SALIL II
NIRAJ BHOIR
PARAS CHOUDHARY
SATYAM LODHA
3 VIKRANT VEDANT X / XI / XII AGNI III
SANSKAR BAJAJ
SMIT HIRAPARA
PRITHVI SAHU

100M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 16002 ISHAN VEESA V SALIL I
2 17012 SHRAVAN SASTE V PRITHVI II
3 16065 AKIEVE KEER V PRITHVI III

100M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 16021 ABHISHEK DUMBALE VI SALIL I
2 15105 DIVYA TOTLA VI VYOM II
3 15173 ROHAN SOLANKI VI VYOM III

100M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 15169 TRISHTI LONDHE VI VYOM I
2 D15046 NIRJALA SHARMA VI VYOM II
3 D16054 ANANYA VI VYOM III

100M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 12016 SHUBHIKA PATHAK IX AGNI I
2 14151 DOLLY ALIMKAR X SALIL II
3 14026 PAL DHADIYADRA X AGNI III

HOCKEY DRIBBLING

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 15180 SAMARTH PALIWAL VII VYOM I
2 17179 GURVEER KATARIA VII AGNI II
3 ABHISHEK III

JAVELIN THROW

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 16123 SANSKAR BAJAJ XII AGNI I
2 12175 DHANANJAY SINGH XII PRITHVI II
3 D10015 AKASH KARMAKAR XI AGNI III

BALLOON RACE

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 A KARMAKAR I
2 17210 ARMAN VAKIL V AGNI II
3 DEVANSH III

400M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 14185 ADITYA HIRAMAT IX VYOM I
2 15054 PARTH PATIL IX SALIL II
3 15062 SWARAJ GODSE IX SALIL III

400M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 14128 PARAS CHOUDHARY XI SALIL I
2 16153 ANURAG KUMAR SINGH X VYOM II
3 13144 ABHAY RAJE VINODE X SALIL III

200M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 15062 SWARAJ GODSE IX SALIL I
2 17154 ADITYA PANDEY IX SALIL II
3 13077 SHANTANU KAMBLE IX SALIL III

100M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 17084 MAYANK PATEL VII SALIL I
2 17102 KRISH BHANDARI VII PRITHVI II
3 16007 VIRAL PATEL VII SALIL III

4 X 100M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 VIRAL PATEL VII SALIL I
PAKSH JAIN
MAYANK PATEL
ABHISHEK MENON
2 SHREYAS SANYAL VII VYOM II
RONAK PATHAK
PREM PATEL
PRANEEL SOHAM
3 JAYOM VII PRITHVI III
NILAY
KRISH BHANDARI
KRISH BEGARIA

4 X 100M

S.NO. ADMN. NO. NAME CLASS HOUSE POSITION
1 KRISH MONPARA VIII SALIL I
AARSHIT T
HARSHAWARDHAN
NIKHIL K
2 SAURISH TIWARI VIII AGNI II
GUNJ WAGHMARE
HARSH A
MEER SHEIKH
3 KULDEEP JADHAV VIII PRITHVI III
DEVARSH
EESHAN A
ISHAAN P

OPEN CATEGORY (BOYS): TUG OF WAR

S.NO NAME POSITION
1 PRITHVI HOUSE I
2 VYOM HOUSE II

MARCH PAST: (JUNIORS)

1. PRITHVI HOUSE FIRST PLACE
2. AGNI HOUSE SECOND PLACE
3. SALIL HOUSE THIRD PLACE
4. VYOM HOUSE FOURTH PLACE
MARCH PAST: (SENIORS)
1. AGNI HOUSE FIRST PLACE
2. PRITHVI HOUSE SECOND PLACE
3. SALIL HOUSE THIRD PLACE
4. VYOM HOUSE FOURTH PLACE

OVERALL MARCH PAST WINNERS: AGNI HOUSE

ANNUAL ATHLETIC HOUSE POINTS

1. SALIL HOUSE 381
2. AGNI HOUSE 281
3. VYOM HOUSE 263.5
4. PRITHVI HOUSE 244.5

OVERALL ANNUAL ATHLETIC CHAMPIONS: SALIL HOUSE

Chief Guest: Shri Benny Boodle

When in 9th Std played for Chief Minister XI in the Bombay Gold Cup the same year played for Maharashtra XI in the Junior National and Sr. National Hockey Championship. There after played for Maharashtra XI in 1958 and 1959. Could not play in 1959 as I was in the XI Std and my exams and National Championship dates were closing.

In 1961 got selected for All India University and played the National Championship is in Delhi. Again Played for Maharashtra from 1962 to 1965.

1966 to 1968 web to play for Mohan Began Hockey team from where I was selected to represent the Bengal XI in the National Hockey Championship at Ooty. In 1969 came back to Pune and Captained the Maharashtra XI for the National Hockey Championship at Ernakulam. Better late than never I was appointed as an International Hockey Judge for the 10th. Sultan Alan Shah Cup in Malaysia by the FIH.

Retired from SKF Bearing as Purchase Manager

President of the YMCA Puna.

Chairman of the Indian Institute of Materials Management of the Pune Branch.

President of Dr. Baba Sahib Ambedkar Hockey Committee.